استقبال طراحان سایت‌ها از HTML 5

fb tt

ارسال در 03 مرداد 1391 ساعت 13:23    توسط یاسین 0 نظر لینک ثابت مطلب

سایت ویکس، ارائه‌دهنده خدمات طراحی سایت بر مبنای فناوری HTML 5 و فلش، اعلام کرد در سه ماهه گذشته، بیش از یک میلیون سایت با استفاده از ابزار  HTML 5 که این شرکت ارائه می‌کند، ساخته شده است.

به گزارش اکسترا وب به نقل از وب‌سایت خبری تک‌کرانچ، بیش از ۲۰ میلیون کاربر سرویس ویکس می‌توانند با استفاده از ۱۷۰ قالب آماده اچ‌تی‌ام‌ال۵ و فلش، و بدون نیاز به برخورداری از دانش کدنویسی، سایت‌های مورد نظر خود را طراحی و تولید کنند.

اریک میسون (Eric Mason) مدیر بخش ارتباطات ویکس دات کام گفت بسیاری از کاربران ما فقط یک سایت طراحی می‌کنند و این بدان معناست که ویکس در سه ماهه اخیر، دست به تولید یک میلیون سایت منحصر به فرد زده است.

بنا به گفته وی بسیاری از کاربران، در طراحی سایت، استفاده از اچ‌تی‌ام‌ال۵ را ترجیح می‌دهند و به همین دلیل، این فناوری روند رو به رشدی را تجربه می‌کند.

در مقابل، روز به روز میزان استفاده از فلش کاهش می‌یابد. 

گفتنی استHTML 5 فرمت جدید استاندارد HTML است و «پشتیبانی از جدیدترین فناوری‌های چندرسانه‌ای» یکی از مهمترین کارکردها و مزیت‌های آن به شمار می‌رود.

hr

البته اگر به  طراحی سایت به صورت بومی نگاه کنیم، چند نکته قابل ذکر است:

1. استفاده از فلش، در وب سایت های ایرانی، هیچ وقت به عنوان یک ایده خوب، راه پیدا نکرد، (به دلیل سرعت پایین اینترنت در کشور)، اکنون هم که این فناوری روزهای آخر فعالیت خود می باشد.

2. HTML 5 بسیار خوب است، اما هنوز استفاده از آن گسترده نشده است، زیرا ایرانیان عزیز، بیشتر از مرورگرهای اینترنت اکسپلورر پیش فرض بر روی سیستم عامل ویندوز استفاده می کنند، که عدم پشتیبانی این مرورگرها از HTML5 سبب شده، که این فناوری بسیار جالب، هنوز جای اصلی خود را در میان طراحان وب باز نکرده است.